Szeretettel köszöntelek a Bélyeggyűjtő klub közösségi oldalán!
Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
Kustra Gábor
Bélyeggyűjtő klub vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a Bélyeggyűjtő klub közösségi oldalán!
Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
Kustra Gábor
Bélyeggyűjtő klub vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a Bélyeggyűjtő klub közösségi oldalán!
Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
Kustra Gábor
Bélyeggyűjtő klub vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a Bélyeggyűjtő klub közösségi oldalán!
Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
Kustra Gábor
Bélyeggyűjtő klub vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Kis türelmet...
Bejelentkezés
Kérjük, add meg, hány másodpercenként változzanak a képek
Georg Danzer - Jó schau!
Ausztria egyik legkiválóbb dalszerzője volt, és most méltó első motívuma az új "Austropop" sorozatnak, amelyet magas dombornyomással fejeztek be: Georg Danzer idén ünnepelte volna 80. születésnapját.
Georg Danzer 1946-ban született Bécsben. A középiskola elvégzése után sikertelenül jelentkezett a Színművészeti Akadémiára, majd dalokat kezdett írni, többek között Wolfgang Ambrosnak és Marianne Mendtnek. 1968-ban kiadta első kislemezét, majd 1972-ben megjelent a bécsi dialektusban írt kultikus "Tschik" című dal, amely egyre népszerűbbé vált a feltörekvő osztrák popzenei színtéren.
Áttörését 1975-ben érte el a „Jö schau” című dal, amelyben a „Hawelka ruhájában lévő meztelen férfiról” énekel. Ezt követték a humoros dalok, mint a „Hupf in Gatsch” (Ugrás a sárba), de olyan mély értelmű dalok is, mint a „Lass mi amoi no d'Sunn aufgeh' segn” (Hadd lássam még egyszer felkelni a napot). Egyre nagyobb elismerést szerzett költőként és komoly zeneszerzőként, számos turné és több mint 30 album követte. 1997-ben lépett fel először Wolfgang Ambrosszal és Rainhard Fendrichhel az „Austria 3” néven, amely eredetileg egy jótékonysági koncertre alakult együttes volt. A más művészekkel közös koncertek és albumok, valamint a szólóprojektek mellett Danzer színészként is dolgozott, könyveket írt, regényeket fordított spanyolról, és társadalmi ügyekben is részt vett. 2007-ben hunyt el rákban.
Georg Danzert a mai napig az osztrák zenetörténet úttörőjének tartják. 80. születésnapja alkalmából számos koncertet rendeznek neves vendégekkel, a bevétel egy része pedig hagyományosan a Szent Anna Gyermekrákkutató Alapítványt támogatja.
|
|
|
Kustra Gábor 23 perce új képet töltött fel:
Kustra Gábor 30 perce új képet töltött fel:
Kustra Gábor 38 perce új képet töltött fel:
Kustra Gábor 49 perce új képet töltött fel:
Kustra Gábor 1 órája új képet töltött fel:
Kustra Gábor 1 órája új képet töltött fel:
Kustra Gábor 1 órája új képet töltött fel:
Kustra Gábor 1 órája új képet töltött fel:
Kustra Gábor 2 órája új képet töltött fel:
Kustra Gábor 2 órája új képet töltött fel:
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
Kommentáld!